ARE Legal – LAW FIRM & NOTARY

PRACTICE AREA

העברה בין דורית

היעוץ והליווי ליחידים בתחום ההעברה הבין-דורית כוללים יעוץ בנושא מתנות, ניסוח צוואות, הקמה וניהול נאמנויות, שמירה על רכוש משפחתי לאורך דורות. למשרדינו מומחיות מיוחדת בנוגע לדיני הירושה בישראל ביחס לחוקים במדינות שונות בעולם כאשר עסקינן באזרחים ובנכסים הפרוסים על פני מספר מדינות ו/או שחלים עליהם דינים שונים.

תושבי חוץ המחזיקים נכסים בישראל נדרשים לתכנן את העברת הרכוש בישראל באופן המיטבי בנוסף לתכנון אותו הם מבצעים במדינת תושבותם. שותפי המשרד מייעצים בשיתוף פעולה עם יועצי הלקוחות במדינות השונות להשגת תכנון העברת הרכוש באופן היעיל ביותר בחיי או לאחר פטירת הלקוחות.

צוואות

למה אני צריך לחתום על צוואה?
⦁ חוק הירושה קובע את בני המשפחה כיורשים על פי דין בהעדר צוואה. האם אני מעוניין שלאחר פטירת בת הזוג, הבעלות על דירת מגוריי תהיה משותפת לי ולבני משפחה נוספים?
⦁ האם אני רוצה לקבוע מי מיורשיי יקבל את רכושי ובאיזה חלקים? למשל, תכשיטים, חפצי אומנות, פרטי ריהוט, רכוש אחר שעובר מדור לדור במשפחה?
⦁ האם אני רוצה לאזן בצוואה בין בני משפחה לאחר שחלקם קיבלו סכומים גבוהים בחיי?
⦁ במערכת יחסים שנייה, האם אני רוצה לדאוג שילדיי מנישואיי הראשונים יזכו ברכושי? ואולי יש לי ילדים גם מנישואין ראשונים וגם מנישואין מאוחרים יותר?

הקמה וניהול נאמנויות

הנאמנות, מבנה משפטי מוכר בעולם האנגלו-סקסי, יכולה להתאים לתכנון העברה בין-דורית במצבים משפחתיים שונים כגון הרצון לשמור על רכוש בין בני המשפחה, ביטחון כלכלי ותמיכה בקטינים, תחליף לייפוי כח מתמשך ולצוואה ומענה לקהילות בעלות צרכים מיוחדים. 

קיימת עלייה מתמדת בקרב תושבי ישראל המתעניינים בהקמת נאמנות, בין אם לפי חוק הנאמנות תשל"ט – 1979 או נאמנויות זרות, לצרכים שונים. למשרדינו ניסיון עשיר במתן ייעוץ משפטי בישראל, לרבות בנושא מיסוי נאמנויות, בשילוב שיתופי פעולה עם יועצים ברחבי העולם כשמדובר בנאמנויות הכפופות לחוקי מדינות שונות.

הנאמנות אינה מתאימה לכל אחד אך יכולה להתאים לעובדות להלן:

קיימת עלייה מתמדת בקרב תושבי ישראל המתעניינים בהקמת נאמנות, בין אם לפי חוק הנאמנות תשל"ט – 1979 או נאמנויות זרות, לצרכים שונים. למשרדינו ניסיון עשיר במתן ייעוץ משפטי בישראל, לרבות בנושא מיסוי נאמנויות, בשילוב שיתופי פעולה עם יועצים ברחבי העולם כשמדובר בנאמנויות הכפופות לחוקי מדינות שונות.

- בניגוד להורשה בצוואה, הנאמנות מהווה פתרון להעברת רכוש בשלבים (כלומר ללא הורשת סכומים ליורשים בפרק זמן קצר).

- ניתן לקבוע בכתב הנאמנות מועדים ואירועים בהם יחולק רכוש הנאמנות לנהנים (למשל לצרכי לימודים, חתונות, רכישת בית מגורים).

- באמצעות נאמנות, ניתן לדאוג לצרכים הכלכליים של ילדים מנישואין שונים עם פערי גילאים גדול.

- באמצעות נאמנות ניתן לדאוג לבני משפחה עם צרכים מיוחדים, כולל ילדים או מבוגרים שחוששים מניצול לרעה.

- כשהנאמנות מוקמת בחיי היוצר ניתן באמצעותה להעביר רכוש ליורשים ללא צורך בצוואה.

ניהול עיזבונות

הליך צו הירושה או צו קיום הצוואה כשמדובר בתושבי חוץ שנפטרו כשבבעלותם רכוש בישראל דורש מומחיות רבה עם הגשת מסמכים מאומתים כדין, לרבות, חוות דעת הזין הזר, לצורך קבלת צו מבית המשפט לענייני משפחה בישראל. משרדינו מתמחה בניהול עיזבונות בהן יש יורשים רבים בישראל ובחו"ל, בהעברת כספים מעיזבון בישראל ליורשים תושבי חוץ ממוסד פיננסי בישראל וליווי יורשים עד לרישום הירושה ולהעברתה לידיהם.

ייפוי כח מתמשך

השותפים מלווים את הלקוחות באופן שוטף בנושא ייפוי הכח המתמשך, כולל ביקורי בית, הסברים מפורטים על החוק והטפסים ואפשרויות התכנון הקיימות למצב של העדר כשירות.

בשל שליטת השותפים באנגלית, הם מייעצים גם לתושבי ישראל שאינם דוברי עברית ומלווים את תהליך ייפוי הכח המתמשך ללקוחות אלה.

בנקאות בינלאומית

כל עסקה בינלאומית, לרבות העברת כספים ליורשים תושבי חוץ, כרוכה בבדיקות נאותות רבות ע"י הבנקים בישראל, כולל אישורים מאנשי מקצוע בישראל ובחו"ל לצורך אישור העסקה והעברת כספים לישראל ומחוצה לה.

משרדינו מייצג לקוחות רבים, לרבות עולים חדשים ותושבי חוץ במסגרת עסקאות בנקאות בינלאומיות, מייעץ ומלווה את התהליך עד להשלמת העסקה הבנקאית, לרבות יעוץ ומילוי טפסי FATCA ו - CRS.   

תכנון וייעוץ מס לעולים חדשים ותושבים חוזרים

המשרד מעניק ייעוץ משפטי לתושבי חוץ בנושאי הטבות מס בשל הגירה/עולים חדשים כמו גם לישראלים החוזרים ארצה.

עולים חדשים ותושבים החוזרים לישראל זכאים להטבות מס משמעותיות. יחד עם זאת לא כל תושב אשר התגורר בחו"ל זכאי לכל ההטבות ולכן יש צורך להכיר את חוקי המיסוי הרלוונטיים בישראל. שיתוף הפעולה שאנחנו מקיימים עם רואי חשבון המתמחים בתחום מאפשר לנו להעניק שירות מקצועי ומקיף הכולל פתיחת תיקים ברשות המיסים ודיווחים במידת הצורך.

המשרד מתמחה במיוחד ביעוץ לעולים חדשים או תושבים חוזרים לגבי נאמנויות זרות.

נדל"ן

משרדנו מלווה את הלקוח החל מהשלב המקדמי הכולל ביצוע בדיקות מקדמיות עובר לחתימת הסכם המכר, בדיקת הסטטוס המשפטי של המקרקעין טרם ביצוע העסקה, עריכת חוזי מכר בהתאמה לנתוניה של כל עסקה ועסקה, כמו גם טיפול בכל הקשור בניהול מו"מ וליווי העסקה עד להשלמתה, כולל ליווי מול המערכת הבנקאית בישראל. המשרד גם מתמחה בייצוג לקוחות ובליווי משפטי בעסקאות נדל"ן מורכבות, כולל עסקאות המערבות נאמנויות זרות.

דיני חברות/דיני עבודה

המשרד מציע שירות משפטי כולל לחברות ישראליות וזרות הפועלות בישראל, לרבות בנושאי הקמה ורישום חברות, ניסוח הסכמי מייסדים ותקנונים וכן במתן ייעוץ שוטף בכל הקשור לפעילויות העסקיות של החברה, לרבות בנושא דיני עבודה. המשרד מייצג חברות ממגוון תחומי פעילות ומייעץ להן בנוגע להיבטי החוק הישראלי. כמו כן מתמחה המשרד בהקמה ורישום של חברות בתחומי שיפוט שונים, בהסתמך על אמנות כפל מס.

צור קשר

לייעוץ וייעוץ מקצועי, אנא שתפו את פרטי ההתקשרות שלכם, ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.